CD A co dál… + Bonusy

Představuji Vám CD, které je v mnoha směrech výjimečné. V žádném případě svým obsahem ani hudební dokonalostí, ale okolnostmi a místem svého vzniku..

Nesnažím se tvářit, že jde o bůhví jaké umění. Skladby jsou přímo poplatné mé kytarové zručnosti, muzikantským vědomostem, ale především hudebním směrům, které mě koncem sedmdesátých, během osmdesátých a začátkem devadesátých let ovlivnily.

Kapely jako Black Sabbath, Judas Priest, Iron Meiden, Scorpions, Accept, Metallica, Antrax, Manowar, W.A.S.P, The Cut, Pantera a v neposlední řadě Ozzy Osbourne se svým excelentním a stylově naprosto nezaměnitelným kytaristou Zakkem Wayldem (Black Label Society) ve mně dodnes zanechávají trvalé stopy.

A tak pokud Vám tedy něco připadne „povědomé“ není to proto, že bych si to „půjčil“ nebo je „vykradl“. Je to proto, že jsem svými vzory až příliš ovlivněn..

(Sorry Zakk a spol…) Mým cílem nebylo se ji vyrovnat nebo se jim i jen přiblížit, ale dát Vám něco, co Vás osloví a nechá nostalgicky zavzpomínat na doby, kdy i Vás tato muzika bavila, naplňovala a nutila dělat bláznivé věci… 🙂


Skladby na tomto CD jsou výsledkem poctivé práce všech zúčastněných a z jeho podoby mám upřímnou radost a čisté svědomí.. Uslyšíte klasický heavy metal, trash metal, power metal, rock and roll, ale i poctivý bigbeat, který doufám nikoho neurazí.. Prostě každý by si měl přijít na své..

Texty se pak už jen snažily dodat hudbě příběh. Ať už humorně s nadsázkou (Mecenáš, sklapni..) nebo kriticky společenský (Lži.., Snob..) a v neposlední řadě balady (Modlitba za panenství, Polárka..), kterými jsem se Vás snažil donutit si na něco nebo někoho vzpomenout. Skladby Statečná srdce, Klaun a čas jsou pak s pokorou poděkováním všem lidem, kteří se bez ohledu na cokoli snažili za svůj život udělat „správnou věc“.


Na závěr bych chtěl poděkovat Lubovi Podlipnému, bez jehož „finančního dobrodružství“ by toto CD nevzniklo. Dál pak jeho bratru Markovi, který mě vždy včas upozornil, že nějaký úsek nebo riff v mé nové skladbě už slyšel 🙂 a já ho mohl v klidu 🙂 předělat..

Poděkování rovněž patří Karlu Fialovi, se kterým prakticky každá melodie vznikla a bez jehož jemnocitu v drums linkách by žádná pasáž nebo sólo nebylo tak opravdové..

Děkuji Mirkovi Halíkovi, jehož „beglajt“ je v každé písničce ostrý jak kanadská pila. A který proseděl spousty hodin u nahrávacího zařízení a musel snášet můj zničující „tah na bránu“ při nahrávání, kdy jsem byl stále s něčím nespokojen a dokola ho nutil záznam předělávat..


Ještě jednou Vám všem děkuji a doufám, že stejně tak pro Vás jako pro mě bude mít toto CD hodnotu hlavně osobní. Já díky našemu kamarádství a spolupráci poznal to, co jiným může být navždy skryto.. Hodnotu lidí..


A co tedy dál…?

Odpověď na tuto otázku má každý z nás v sobě..

Já Vám všem přeji hodně štěstí a doufám, že se ještě někdy uvidíme.. M

icon1

Photographer & Blogger

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard

Odběr novinek

Tagy

Goto Top